ErPotencial

Alkalický roztok, pod obchodným názvom ErPotencial má hodnotu pH 11 - 13 pH a oxidačno-redukčný potenciál predstavuje ~ 800 - 900 mV. Vysoká záporná hodnota ORP tohto roztoku potvrdzuje jeho redukčnú (obnovovaciu) schopnosť v štrukturálnej prestavbe vody. Je to metastabilný (zdanlivo stály) reagent s vysokou adsorpčno - chemickou (pohlcujúcou) aktivitou. Má veľmi vysokú schopnosť zmáčania, prenikania, extrahovania a rozpúšťania. Niekoľko násobne zvyšuje účinnosť povrchovo aktívnych látok.
ErPotencial veľmi ľahko preniká biologickým prostredím, stimuluje fermentové systémy, zvyšuje uvoľňovanie energie pri elementárnych procesoch okyslenia dýchacieho substrátu v mitochondriách buniek v dôsledku zvýšenia diferenciácie oxidačno-redukčného potenciálu medzi kyslíkom a dýchacím substrátom.
Keďže má tento roztok nezvyčajne vysokú antioxidačnú aktivitu, zabraňuje peroxidovému okysleniu lipidov bunečných membrán, pričom nevykazuje škodlivé pôsobenie na organizmus na rozdiel od klasických chemických antioxidantov.
Tento alkalický (zásaditý) roztok dosahuje pozitívne výsledky pri zrážaní koloidov, pri koagulácii (zrážacie činidlo), extrakcii (vylúhovanie určitých zložiek), stimulácii rastu, k umývaniu a dezinfekcii rany namiesto jódu, pri umývaní a čistení (prací a čistiaci prostriedok), pričom zabezpečuje zvýšenie pH všade tam, kde je to potrebné.
Hodnota pH je v prípade tohto roztoku obvykle vyššia ako 9, oxidačno-redukčný potenciál (ORP) prevyšuje - 600 mV. Pitná voda spravidla máva hodnotu pH okolo 7 a ORP v rozsahu +250.....+350 mV.
ErPotencial je metastabilný reagent s vysokou adsorpčno-chemickou aktivitou. Má veľmi vysokú schopnosť namáčania, prenikania a schopnosť extrahovania (vylúhovania), ako aj rozpúšťania, pričom sa zvyšuje hydrofilnosť (rozpustnosť vo vode) molekúl cudzorodých látok a zúčastňuje sa oxidačno-redukčných reakcií, v ktorých sa v priebehu prenosu elektrónov znižuje valencia ťažkých kovov, čo preukázateľne znižuje ich toxicitu.
Povrchy znečistené mastnotou, napr. nábytok, podlaha, vane a technologické zariadenia by sa mali zmáčať alebo nasprejovať roztokom ErPotencial a po 10 minútach omyť čistou vodou.
ErPotencial rozpustený vo fyziologickom roztoku v pomere 1:1 (50% Katolytu) je možné odporučiť na liečbu hnisavých, zápalových ochorení kože a podkožného väziva.
ErPotenciál zvyšuje účinnosť klíčenia semien, kŕmnych obilnín, ktoré mávajú vysokú mikrobiálnu kontamináciu a nízku klíčivosť.
Tento roztok sa používa aj na stimuláciu rastlín v záhradách a v skleníkoch. Semená sa dobre očistia a vypučia o 3 až 4 dni skôr a lepšie.
Tento roztok má aj umývacie vlastnosti, t.j. odstraňuje mastnotu a čistí povrch podobným spôsobom ako 1 až 1,5-percentný roztok zásaditého sodíka. Umývacie vlastnosti roztoku ErPotencial sa využívajú aj na umývanie okien a odmastňovanie plôch. Ak je potrebné získať mäkkú vodu ( s nízkym povrchovým napätím), je možné tento roztok použiť na pranie, pričom sa zníži spotreba pracích prostriedkov minimálne o 1/3.
ErPotencial je možné aplikovať bez používania ochranných rukavíc. Nepôsobí agresívne na pokožku. V prípade zasiahnutia očí, postačí ich vypláchnuť čistou vodou. Taktiež nie je potrebné likvidovať použitý roztok osobitným spôsobom, pretože tento čistí, koaguluje a odmasťuje aj potrubia a kanalizácie. ErPotencial má taktiež baktericídne vlastnosti, takže súčasne ničí rozličné mikróby (napr. stafylokokus).

Kúpiť si prípravok ErPotencial budete môcť čoskoro v našom e-shope.Create your website for free!